Katarzyna Gubała
VegLab

Wege energia Thermomix zapowiedz kolekcji Katarzyna Gubała

Wege energia kolekcja dla Thermomix

Na platformie Cookodoo® pojawiła się  kolekcja  przepisów „Wege Energia. Przepisy Katarzyny Gubały”, w której znajdziecie w pełni wegańskie i dostosowane do przygotowania w urządzeniu Thermomix® przekąski, dodatki do pieczywa, dania główne i desery.

Autorka jest ekspertką kuchni roślinnej, koordynatorką ogólnopolskiej akcji Fundacji Viva „Zostań wege na 30 dni” oraz audytorem marki V-label – szwajcarskiego znaku jakości dla wegańskich i wegetariańskich lokali. Przepisy pochodzą z jej najnowszej książki „Wege Energia. Moc i siła z roślin. Aż 125 przepisów dla aktywnych”.

 

Wege energia - kolekcja dla Thermomix Polska

„Obecnie dieta wegańska to już nie przejściowa moda – to trend, który opanowuje planetę. Z każdym rokiem ma coraz większy wpływ na jej życie. Dziś jest rozpatrywana w kontekście ochrony środowiska, wpływu globalnego zanieczyszczenia na zdrowie ludzi i przyszłość następnych pokoleń” – podkreśla Katarzyna Gubała. „Słoiczki z wegańskimi pasztetami w popularnych dyskontach, tofu dostępne prawie w każdym sklepie spożywczym czy mleko roślinne proponowane do kawy nie tylko w modnych, sieciowych kawiarniach, ale w większości restauracji. Dzieje się! I z tego zielonego trendu wyrosła moja książka „Wege Energia” – dodaje.

Jako Vorwerk Polska zdecydowaliśmy się być parterem tej książki, ponieważ wielu użytkowników urządzenia Thermomix® jest zainteresowanych dietą wege i kuchnią roślinną, a my staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Na platformie Cookidoo® znajdziecie więc 10 przepisów pochodzących z książki Katarzyny Gubały. Są wśród nich takie smakowitości jak:

  • gulasz z boczniaków z pęczakiem,
  • pizza z wegańskim „serem” z ziemniaków,
  • risotto ze szpinakiem i suszonymi pomidorami,
  • hummus,
  • pasta bezjajeczna z tofu i czarną solą kala namak,
  • wegańskie bezy z aquafaby (wody z ciecierzycy).

 

Książka „Wege Energia” to nie tylko przepisy kulinarne

Autorka dzieli się w niej także swoimi doświadczeniami w byciu wege, obala mity dotyczące tej diety, wyjaśnia jak bilansować posiłki, jak komponować jadłospis, w jakich produktach szukać wartościowego białka i jak uzupełniać niedobory niektórych składników. Zwraca  także uwagę czytelników na etyczne aspekty weganizmu i dzieli się sposobami na uzupełnienie dobrej energii oraz motywuje do podjęcia aktywności fizycznej (bieganie, joga). Bycie wege to dużo więcej niż niejedzenie mięsa, to sposób na dobre i odpowiedzialne życie.