Katarzyna Gubała
VegLab

Pisanie książek na zlecenie Katarzyna Gubała

Pisanie książek na zlecenie

Redakcja i wydawanie książek lub czasopism na zlecenie dla firmy lub korporacji to obszar, którym zajmuję się od lat. Tworzę treści od momentu pomysłu, projektu i pisania - do czasu jej odbioru z drukarni. Masz swój pomysł na firmową książkę? Pomogę ci ją wydać.

Pisanie książek na zlecenie Katarzyna Gubała

 

Pomagam wydawać książki i czasopisma

Od wielu lat jestem redaktorką, dziennikarką, autorką ponad 10 własnych książek, a także ghost writerem. Jestem redaktor naczelną czasopism, byłam dyrektorem kontentu w niemieckim wydawnictwie prasowym i książkowym. Moje doświadczenie jest wielkie, a pomysłowość jeszcze większa. Mam na swoim koncie bestsellery kulinarne dla telewizji, korporacji i firm różnych branż. Specjalizuję się w branży HoReCa, a więc najczęściej robię projekty, piszę, tworzę i pomagam wydawać i publikować książki zlecone dla hoteli, restauracji, firm spożywczych, korporacji zajmujących się usługami dla profesjonalnej gastronomii. Tworzę książki kulinarne z szefami kuchni i dla szefów kuchni oraz ich managerów. Nie stronię od tworzenia książek wspólnie z celebrytami, aktorami i gwiazdami szklanego ekranu.

Pytanie na śniadanie Katarzyna Gubała książka gotowanie

 

Mam doświadczenie w wywiadach rzekach, biografiach oraz książkach wydawanych na tematy społeczne. Bywa, że stworzoną przeze mnie książkę promuję podczas gotowania w telewizji śniadaniowej, w programach kulinarnych czy lifestylowych magazynach. Mój notes jest pełen nazwisk i numerów telefonów, a głowa pełna pomysłów. Tak powstał „Album kulinarny Pytania na Śniadanie Katarzyna Gubała książka” dla TVP2 z najlepszymi przepisami kucharzy i wywiadami z prowadzącymi.

Pytanie na śniadanie Katarzyna Gubała książka gotowanie

 

Tworzenie książki dla marki

Firmowe wydawnictwo książkowe to nie tylko pomysł na prezent pod choinkę dla klientów. To także praca nad wizerunkiem, wzmacnianie marki i koncepcja na tworzenie lepszej wizji danego brandu. Przez lata przeszłam wiele szkoleń i publikowałam wiele książek i czasopism przy współpracy ze sponsorami i dla sponsorów. Książka sponsorowana to także fachowa publikacja, którą możemy wspólnie rozważyć. Pomogę wybrać autora lub odwrotne - wesprę sponsorem. Pisanie książki na zlecenie to działanie na wielu płaszczyznach i z wykorzystaniem fachowej wiedzy z różnych dziedzin, od brandingu i public relations po grafikę i wysyłkę wydawniczą do drukarni. Ale robienie książek dla klientów to moja codzienność i radość z efektów. Tak powstają książki dla branży gastronomicznej, a także zlecone książki dla urzędów miasta czy gminy, m.in. książka z festiwalu kulinarnego „Europa na widelcu” dla Miasta Wrocław i jego mieszkańców.

Europa na widelcu Katarzyna Gubała książka kulinarna Wrocław

 

Marketingowy pomysł na firmową książkę

Książka na prezent dla klienta firmy możemy być również ciekawą publikacją. Wystarczy zaangażowanie odpowiednich fachowców, dobry projekt, świetna grafika, a czasami nawet wsparcie celebrytów lub ambasadorów marki. Od tego jestem i w takich tematach pomagam często. Custom publishing to nowy obszar pracy nad poprawą marki, przybliżeniem brandu i promocją produktową. Moja książka "Wege dzieci" powstała przy współpracy dwóch sponsorów:

  • Inka - tradycyjnie kojarzona z kawą zbożową, tym razem promująca w książce nowe produkty - mleka roślinne: owsiane, ryżowe, migdałowe, sojowe.
  • Baziółka - producent fantastycznych ziół do kuchni, tym razem promujący linię ekologicznych ziół.

Książka „Wege dzieci” znalazła się w pierwszej 5 najlepszych książek kulinarnych 2021 roku w Empiku!

Wege dzieci Katarzyna Gubała książka kulinarna dla rodziców i rodziny

 

Jak wydrukować książkę dla firmy?

Custom publishing to w Polsce nadal nowy obszar z zakresu brandingu, którym zwykle muszą zajmować się działy marketingu. Swoje wieloletnie doświadczenie z wydawnictwami i drukarniami przekładam na sukcesy, które odnoszę wraz z działami marketingu moich klientów. Wydruk książki czy czasopisma nie stanowi problemu. Dowolny format, doradztwo w sprawie odpowiednego papieru czy okładki książki to dla mnie wiedza, którą chętnie dzielę się ze swoimi klientami. Wydanie książki ze mną i z moją firmą jeszcze nigdy nie było tak łatwe i nie odbywało się tak profesjonalnie. Bez zbędnych zebrań, długich burz mózgów, niezliczonych maili i trudności. Od przedstawienia pomysłu do wykonania czasami mija zaledwie miesiąc lub dwa. Dotrzymane terminy to szacunek dla każdego klienta, z którym pracuję. Tak powstała książka z kuchnią roślinną dla profesjonalistów na zlecenie marki Rational, producenta pieców konwekcyjnych dla branży HoReCa.

Kuchnia wegańska dla profesjonalistów Katarzyna Gubała

 

Redakcja firmowej książki

Z radością odciążę dział marketingu czy reklamy i stworzę dla firmy, korporacji czy klienta indywidualnego projekty wydawnicze. Możemy wspólnie tworzyć newsletter firmowy, wewnętrzną gazetę dla pracowników, czasopismo branżowe, lifestylowy magazyn lub tematyczną książkę. Zaplanowanie, zlecenie treści, zrobienie wywiadów lub napisanie tekstów pozostaw mi i mojemu zespołowi. Wspólnie zredagujemy i stworzymy dla ciebie firmową publikację. Pisanie na zlecenie i zadbanie o twoją markę to nasza codzienna praca.

Pisanie książek na zlecenie Katarzyna Gubała

 

Twoja własna firmowa książka kucharska

Moją specjalnością jest firmowa książka z przepisami dla klientów. Kuchnia łączy pokolenia i sprawia, że ciepło myślimy o marce. Książka kucharska z przepisami kulinarnymi dla firmy czy korporacji to doskonały pomysł na prezent, a nawet świetną zabawę w kuchni. Wspólne warsztaty kulinarne dla firmy lub pracowników obdarowanych taką książką to osobny rozdział działalności, którym się zajmuję. Więcej w moim tekście o warsztatach kulinarnych. Ostatnia z zleconych publikacji, które tworzyłam to "Surowo znaczy zdrowo" - książka kulinarna z kuchnią na surowo dla producenta pras do oleju i wyciskarek wolnoobrotowych Alfa.

Katarzyna Gubała Kuchnia na surowo książka z przepisami raw

 

Jak mogę pomóc w wydaniu książki dla twojej firmy:

  • Skąd wziąć pomysł na książkę lub czasopismo?

Nie musisz się zastanawiać jaka książka będzie dla ciebie, twojego działu marketingu czy twoich klientów najlepsza. Nie musisz także martwić się jak pokazać zalety twojej marki w wydanej książce. Tym zajmuję się ja. Przedstawiam koncepcje, projekty i możliwości wydania książki lub publikacji czasopisma. Podczas prezentacji otrzymujesz konkretne pomysły, które mogą sprawdzić się na rynku i w branży, w której działasz. A następnie przystępujemy do dzieła. I tak powstał lifestylowy magazyn Ekostyle dla fanów ekologicznych produktów.

Robienie czasopism i magazynów na zlecenie Katarzyna Gubała Ekostyle

 

  • Projekt firmowej książki

Od lat zajmuję się wydawaniem książek własnych oraz na zlecenie, zarówno jako ghost writer, dziennikarz, redaktor jak i autor. Po ustaleniu pomysłu przedstawiam projekt książki, wizję, liczbę stron, założenia objętościowe, graficzne, wybieram docelową grupę, tworzę pod nią opis książki, jej streszczenie, a nawet notatkę i recenzję dla Empiku (jeśli chcesz ją sprzedawać w krajowych księgarniach). Książka "Wege w kwadrans" powstała przy współpracy ze sponsorem - niemiecka marka Natumi dystrybuowaną w Polsce przez BioPlanet szybko stała się bestsellerem w Empiku. Polecała ją między innymi Beata Pawlikowska.

Pisanie książek na zlecenie Katarzyna Gubała

 

  • Wykonanie książki, robienie czasopisma

Po ustaleniu założeń, liczby stron i przedstawieniu poszczególnych pomysłów, działów i rodzaju treści zaczyna się praca wykonawcza. Otrzymujesz projekt graficzny, który następnie omawiamy, poprawiamy, wspólnie doszlifowujemy lub akceptujemy.

Pisanie książek na zlecenie Katarzyna Gubała

 

  • Redakcja książki na zlecenie

Nad twoją książką będzie pracowała redakcja składająca się z wykwalifikowanego dziennikarze, redaktora i doświadczonego pisarza. To dział, który tworzy przydatne i praktyczne treści do książek, magazynów, wydawnictw okazyjnych i regularne wydania czasopism dla korporacji.

Pisanie książek na zlecenie Katarzyna Gubała

 

  • Korekta książki

Wydanie książki dla klienta to także profesjonalna korekta. Bez niej książka czy czasopismo zawsze traci na jakości, a za to z nią na pokładzie wydawniczym zyskuje kompetentny wizerunek.

 

  • Jak najlepiej wydać książkę?

Ghost writer książek dla klientów indywidualnych, pomoc w wydaniu książki dla celebryty, aktora czy influencera to zadania, które tworzymy w mojej firmie. Każdy z naszych klientów traktowany jest indywidualnie, każdy przypadek jest wyjątkowy, a nasza praca zawsze zaangażowana. U nas pracują wyłącznie specjaliści z wieloletnim doświadczeniem dziennikarskim, redaktorskim i korektorskim. Wspólnie pomożemy ci wydać książę o jakiej marzysz.

Pisanie książek na zlecenie Katarzyna Gubała

Chcesz wiedzieć więcej. Zajrzyj do zakładki KONTAKT. Chętnie porozmawiam i doradzę.