Katarzyna Gubała
VegLab

Kuchnia wegańska dla profesjonalistów - Katarzyna Gubała / Rational

Kuchnia wegańska dla profesjonalistów - Rational

Bez mięsa, bez nabiału, bez laktozy! Pierwszy taki wege podręcznik w Polsce!  Stworzony przez kucharzy i dla kucharzy. Autor: Katarzyna Gubała

Oto książka pełna przepisów i porad, dzięki którym każdy kucharz opanuje tajniki diety wegańskiej i stworzy niejedno roślinne fine diningowe danie z użyciem pieca konwekcyjnego Rational.

 

Dzięki książce "Kuchnia wegańska dla profesjonalistów - Rational":

  • zrozumiesz, na czym polega dieta wegańska,
  • znajdziesz podpowiedzi, jak przełamać stereotypy w kuchni i stworzyć genialne danie bez mięsa,
  • dowiesz się, jak biegle wykorzystywać piece konwekcyjne Rational,
  • poznasz najnowsze technologie w służbie fine diningowej kuchni,
  • zapragniesz zmierzyć się z najlepszymi i wziąć udział w konkursie.

Wegańska kuchnia dla szefów kuchni

Kuchnia roślinna stanowi wyzwanie nawet dla doświadczonego kucharza

Eliminacja wszystkich składników pochodzenia zwierzęcego oznacza, że wiele tradycyjnych, kultowych książek kucharskich trzeba odłożyć na półkę. Autorka Katarzyna Gubała, na co dzień szkoląca szefów kuchni i kucharzy z diety roślinnej i diet wykluczeniowych wie, że brak dodatku jajek, masła czy krowiego mleka w potrawach może niektórych kucharzy odstraszyć. Dla innych zaś stanowi doskonałą pożywkę dla wyobraźni i impuls do kulinarnych eksperymentów. Właśnie na takich nieustraszonych kucharzy czekał konkurs Spotkania z Self Cooking Center® w Zamku Topacz. Efektem tych działań jest książka książki „Kuchnia wegańska dla profesjonalistów”. To pierwszy taki wege podręcznik w Polsce stworzony przez kucharzy i dla kucharzy! Zbiór sprawdzonych przepisów wege stworzonych przez wybitnych szefów kuchni z wykorzystaniem pieca konwekcyjnego Rational.

 

Coraz więcej osób decyduje się na dietę roślinną czy kupno wegańskich produktów

Więcej, czyli ile? Prawie połowa Polaków ogranicza spożycie mięsa lub wcale go nie je. Jednym z efektów tej „roślinnej fali” był ogólnopolski konkurs Spotkania z Self Cooking Center® w Zamku Topacz, organizowanego wraz z głównym partnerem – firmą RATIONAL. Tematem II edycji była kuchnia wegańska. Młodzi kucharze z całej Polski pragnęli udowodnić, że rezygnacja ze składników pochodzenia zwierzęcego nie oznacza kompromisu na tle smaku, wyglądu czy wykwintności potrawy. Efektem końcowym ich zmagań jest właśnie ta książki „Kuchnia wegańska dla profesjonalistów”. To pierwszy taki wege podręcznik w Polsce!

 

Działania "Kuchnia wegańska dla profesjonalistów - Rational" - informacje dla prasy branżowej

Proponujemy zapoznanie się z materiałami prasowymi oraz książki „Kuchnia wegańska dla profesjonalistów”, którą z radością wyślemy na adres wskazany przez Państwa. Wszystkie materiały prasowe, wywiad oraz przepisy z książki „Kuchnia wegańska” z przyjemnością Państwu udostępnimy do publikacji. Jesteśmy otwarci na współpracę w zakresie konkursów, działań w social mediach, niestandardowych akcji, wywiadów z Katarzyną Gubałą i tekstów, które z chęcią doślemy. Zapytania prosimy kierowac TUTAJ.
Jest zielona moc i siła do działania!
Będziemy wdzięczni za udostępnienie materiałów, zrecenzowanie książki i pomoc w działaniach.

 

REKOMENDACJA DLA KAŻDEGO KUCHARZA

„Codziennie szkolę szefów kuchni i obsługę restauracji z kuchni wegańskiej i diet wykluczeniowych, bo klientów na diecie roślinnej przybywa. To ważna książka dla każdego, kto tworzy dania z myślą o zadowoleniu gości w swojej restauracji, hotelu czy bistro”.

Katarzyna Gubała, ekspert kuchni roślinnej, autorka wegańskich książek kulinarnych i członek jury degustacyjnego

 

„Zdaję sobie sprawę, że weganizm nie jest łatwym tematem, bo nie uczy się o tym w szkołach gastronomicznych. Wszyscy, którzy jesteśmy związani z profesjonalną kuchnią, chcemy podążać za trendami, a weganizm jest nie tylko trendem, ale też sposobem na życie dla wielu ludzi. Chcieliśmy pokazać, że lokalne produkty i kuchnia roślinna doskonale idą w parze”.

Maciej Wroński, dyrektor zarządzający w firmie Rational

 

Zobacz także: