Katarzyna Gubała
VegLab

Warsztaty kuchni wege w Art Hotelu

Warsztaty kuchni wege w Art Hotelu we Wrocławiu

Gdzie warto wybrać się na warsztaty wege we Wrocławiu?

W październiku miałam przyjemność brać udział i prowadzić zarazem warsztaty kulinarne w Art Hotelu we Wrocławiu. Warsztaty wege we Wrocławiu oraz niezwykle proste roślinne przepisy zachwyciły wszystkich.

Warsztaty wege we Wrocławiu

 

Jak gotować prosto wege przepisy?

Z kuchnią roślinną jest tak, że wszystkim wydaje się, że jest skomplikowana czy niezwykle trudna. A to nieprawda. Właściwie to tylko takie wyobrażenie. Naprawdę z kilku podstawowych produktów: kasze, płatki, rośliny strączkowe, ryż, makaron plus warzywa i owoce można skomponować proste wegetariańskie przepisy. Oczywiście nie możemy zapominać o nasionach i pestkach.

Dieta wegetariańska to właściwie dieta wykluczeniowa

Dieta wegetariańska to właściwie dieta wykluczeniowa. Co to oznacza? Jemy mniej więcej to samo, tylko wykluczamy mięso z diety. Czy to trudne? Nie. Dieta wegetariańska, a nawet wegańska jest prosta. To tylko jej wyobrażenie w naszej głowie wydaje się skomplikowane. Stąd pomysł na kulinarne warsztaty wege kuchni. Dzięki takim akcjom ludziom łatwiej i smaczniej zrozumieć, jak skomponować pełnowartościowe danie, a nawet wege jadłospis na cały dzień.

Jak gotować prosto wege przepisy

 

Dieta roślinna w wersji metabolicznej

Na warsztatach z kuchni roślinnej we Wrocławiu uraczyliśmy wszystkich gości bardzo prostymi wege przepisami. Zależało nam na tym, aby kuchnia roślinna gościła w naszych kuchniach jak najczęściej. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy blogerów (kulinarnych, parentingowych, modowych), dziennikarzy i influencerów. To z nimi próbowaliśmy smażyć, piec i po prostu gotować.

Zależało nam na tym, aby kuchnia roślinna gościła w naszych kuchniach jak najczęściej

Gościem specjalnym tych warsztatów była Agnieszka Pająk, autorka książki „Metaboliczne IQ” wydawnictwa Pascal. To od niej dowiedzieliśmy się jakie są nasze metaboliczne typy żywieniowe, co powinniśmy jeść, a jaka dieta jest dla nas niewskazana. Każdy z nas mógł dostać egzemplarz książki z autografem autorki.

Warsztaty kuchni wege we Wrocławiu to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu

Warsztaty kuchni wege we Wrocławiu to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu, gotowania pod okiem fachowców i zdobycie niezwykłych kulinarnych doświadczeń. Tym razem do naszej ekipy dołączyli też anglojęzyczni studenci Dolnośląskiej Szkoły Wyższej kierunku „Big data”, którzy, jak przystało na prawdziwych influencerów radzili sobie w kuchni wege równie dobrze, jak i w medialnym świecie.

Na warsztatach z kuchni roślinnej we Wrocławiu uraczyliśmy wszystkich gości prostymi wege przepisami

Gotowaliśmy pod patronatem magazynu Slowly Veggie i pod czujnym okiem szefa kuchni Art Restauracji – Grzegorza Pomietło. Wszystko przygotowali dla nas wspaniali pracownicy Art Restauracji z Anią Wałęsą na czele. Warsztaty wege we Wrocławiu to naprawdę niezła zabawa

Proste przepisy wege to podstawa naszego gotowania

Proste przepisy wege to podstawa naszego gotowania

Ta edycja warsztatów kulinarnych w Art Restauracji była naprawdę wyjątkowa, energetyczna i niezwykle smaczna. Wspólne gotowanie przyniosło nam mnóstwo radości, pozytywnej energii, a przede wszystkim inspiracji.
Na warsztatach z kuchni wege we Wrocławiu oto, co zrobiliśmy:

Wegańska sałatka z kuskusem, pieczoną dynią i wędzonym tofu. Przepis TUTAJ.

Wegańska zupa z batatami i soczewicą. Przepis TUTAJ.

Wegańskie risotto z grzybami i mlekiem kokosowym. Przepis TUTAJ.

Frytki warzywne z marchewki pietruszki selera i batatów. Przepis TUTAJ.

Wszystkie potrawy smakowały wyśmienicie. A wy? Macie ochotę też z nami pogotować? Dacie się skusić na wege kuchnię?