Katarzyna Gubała
VegLab

Wegańskie jedzenie na wynos Katarzyna Gubała Wege gang

Wegańskie jedzenie na wynos

Burgery, dania z makaronem, a nawet węgierski gulasz – takie hity można znaleźć w ofercie Wege Gang tylko z dowozem. Testowałam sieć po całej Polsce, a oto opinia.

 

Dania na wynos w okresie pandemii stały się w Polsce bardzo popularne. Bo jak tu siedząc w home office nie spróbować czegoś pysznego z miasta. Przemieszczając się po kraju podczas szkoleń czy warsztatów odkryłam, że kuchnia roślinna niejedno ma oblicze, a dania wege można zamówić teraz w wielu miastach.

 

Wegańskie jedzenie na wynos Katarzyna Gubała Wege gang

Czy wege leżało koło mięsa?

Chociaż roślinna kuchnia zaczyna być wszechobecna, jakość potraw nadal jeszcze bywa różna. Bo jak tutaj zaufać wege burgerom z lokalu, który owszem, ma roślinne dania, ale w przeważającej większości serwuje mięsne potrawy? Na forach dyskusyjnych wrzało od komentarzy czy restauracja mięsna powinna proponować opcję wege w przypadku burgerów (ta sama płyta do smażenia) czy hot-dogów (te same rollery do obracania parówek i kiełbasek). Czy zaufać obsłudze wybierając wegańskie dania na wynos? Czy wierzyć, że nasze roślinne potrawy nie dotykało mięsa? W przypadku wątpliwości zawsze warto zadzwonić i dopytać obsługę. Można też wybrać opcję restauracji całkowicie roślinnej. Wtedy pozbędziemy się domysłów i nic nie zakłóci naszej uczty.

 

Jakość wege dań na wynos

Najpopularniejszym wegańskim daniem na wynos w Polsce w 2021 roku okazał się burger z frytkami. Również ten w opcji wegetariańskiej czy wegańskiej. Sami jednak wiemy, że roślinnych burgerów możemy w Polsce zjeść tysiące w przeróżnych smakach i odmianach. Są miejsca, gdzie burgery wege powstają od zera. Tu zwykle mamy problemy z tym, czy za każdym razem dany kotlet trzyma standard i smak poprzedniego przez nas zamówionego. Do wyboru znajdziemy brokułowe, buraczane, soczewicowe, a nawet z seitanu czy tofu. Smaki przeróżne, warte testowania.

Wegańskie jedzenie na wynos Katarzyna Gubała Wege gang

 

Wege burger od Garden Gourmet

Są też miejsca, gdzie do przysłowiowej bułki wjeżdża opcja ustandaryzowana, czyli gotowy kotlet z profesjonalnej garmażerki. Wśród alternatyw mięsa w Polsce prym wiedzie Garden Gourmet Sensational Burger od Nestle. Smak przypominający mocno swój mięsny odpowiednik, z idealnie odtworzoną strukturą i doskonałym smakiem umami. Jak się okazuje – jedna z najlepiej sprzedających się pozycji wegańskich dań na wynos w ofercie sieci Wege Gang tylko na dowóz. Klienci wystawili temu burgerowi aż pięć gwiazdek za strukturę, jakość, cenę, kolor i walory smakowe. Jak sprawdziłam - spokojnie burger do zamówienia w Krakowie, Katowicach, Warszawie czy Wrocławiu poprzez Wolt.

 

Kuchnie świata w jednym miejscu

Po przejrzeniu menu Wege Gang okazało się, że serwowane dania są praktycznie dla każdego. Pad thai urywa głowę. Fani alternatyw mięsa i dań tradycyjnych znajdą tu dla siebie niezły gulasz czy pierogi. A z dań na szybko warto spróbować tortilli lub kebsa. To kuchnia bez mięsa, ale trafiająca dla każdego.

Wegańskie jedzenie na wynos Katarzyna Gubała Wege gang

 

Wege party na wynos

Jeśli rozważaliśmy zamawianie dań wegańskich czy wegetariańskich na wynos – dobrym pomysłem może się okazać wybranie opcji „party” lub „zestaw” podczas zamówienia. W dobrej cenie otrzymamy zestawy powiększone lub w ogóle dedykowane większej liczbie konsumentów. Tu nie będziemy musieli specjalnie prosić o powiększone frytki czy sałatkę. W opcji Vege party box od Wege Gang dostaniemy dwa wegańskie Twistery, dwa razy Veger Burger, a do tego 12 veggetsów. Jest już od czego zacząć świętowanie ze znajomymi, prawda?

 

Jak zamawiać wege dania na wynos?

Wege Gang to koncept w 100% wirtualny, dlatego tak bardzo postawiono na jakość dań i niewielkie obszary dostaw. Warto sprawdzić czy dowożą w naszej okolicy. Twórcy konceptu utrzymują, że aby dania były świeże, a klient był zadowolony, powinny powstawać maksymalnie 3-5 kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Chodzi o to, by klienci nie musieli długo czekać, a podróż dań nie odbywała się przez pół miasta. Tu liczy się delivery friendly, to znaczy aby potrawy dobrze znosiły podróż z kuchni do domu klienta. Wege Gang znajdziecie na pewno w dużych miastach w pobliżu centrów. Są dostępni na wielu platformach: Uber, Glovo, Wolt, Bolt.

Wegańskie jedzenie na wynos Katarzyna Gubała Wege gang