Katarzyna Gubała
VegLab

Warsztaty kulinarne w ramach dofinansowania unijnego

Warsztaty kulinarne w ramach dofinansowania unijnego czy rozwoju obszarów wiejskich

Warsztaty ze zdrowego odżywiania w ramach aktywizacji mieszkańców obszarów wiejskich, podnoszenie kwalifikacji kulinarnych w ramach dofinansowania unijnego lub promocja zdrowego odżywiania wśród seniorów – to przestrzeń, w której wspieram was swoją wiedzą i doświadczeniem.

Warsztaty kulinarne w ramach dofinansowania unijnego

 

Warsztaty ze zdrowego odżywiania w ramach aktywizacji mieszkańców obszarów wiejskich

To program, w ramach którego możemy wspólnie nauczyć się zdrowo jeść, gotować ekonomicznie i wyrobić w sobie dobre nawyki żywieniowe. Wśród oferowanych przeze mnie tematów warsztatów znajdą się:

 • kuchnia ekonomiczna,
 • zdrowe słodycze,
 • kuchnia wegetariańska,
 • kuchnia wegańska,
 • kuchnia dla alergików,
 • gotowanie w kwadrans,
 • zdrowiej żyj, oszczędzaj energię,
 • zdrowa kuchnia dla dzieci,
 • kuchnia dla seniorów (ze szczególnym naciskiem na przepisy z uwzględnieniem reumatyzmu, podwyższonego cholesterolu, podwyższonego cukru, nadwagi, alergii),
 • jadalne chwasty czy dobroczynne zioła.

Warsztaty kulinarne w ramach dofinansowania unijnego

 

Aktywizacja mieszkańców Gminy Stawiski

Wszystkie działania podczas naszych warsztatów odbywały się w ramach działań podjętych przez Europejski Fundusz na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie. Dzięki staraniom gminy mogłam poprowadzić niezapomniane warsztaty kulinarne i wykłady o zdrowym żywieniu. Wśród naszych tematów nie zabrakło rozmów o tym:

 • jak czytać etykiety?
 • jakie składniki w naszej diecie wpływają dobroczynnie na nasz organizm?
 • jak jeść zdrowo?

Warsztaty kulinarne w ramach dofinansowania unijnego

 

Europa Inwestująca w obszary wiejskie

W ramach funduszy uzyskanych z Europejskiego Funduszu na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie mogliśmy w Gminie Stawiski zrealizować 2 fantastyczne warsztaty kulinarne. Uczestnicy podczas wykładów otrzymali dodatkowe materiały edukacyjne dotyczące zdrowego odżywiania, degustowaliśmy nowe smaki i przyprawy, a następnie wspólnie gotowaliśmy.

 

Program Europa Inwestująca w obszary wiejskie

To pakiet dofinansowań, dzięki którym gmina, społeczność, koło gospodyń wiejskich lub grupa seniorów może uczestniczyć w niezwykłych warsztatach ze zdrowego odżywiania, tworzyć wspólnie kulinarne arcydzieła z sezonowych produktów i od lokalnych wytwórców.

W ramach projektu przewiduję różne formy wsparcia – od konsultacji eksperckich po doradztwo dietetyczne.

Warsztaty kulinarne w ramach dofinansowania unijnego

 

Aktywizacja mieszkańców gminy

Kulinarne zajęcia w ramach projektu pod nazwą. „Aktywizacja mieszkańców gminy” to także doskonały pomysł na wspólną naukę zdrowego odżywiania i podnoszenie kulinarnych kwalifikacji. Po szkoleniu z kuchni wege, ekonomicznego gotowania i po wykładach z diet wykluczeniowych mieszkańcy gminy są w stanie doskonale poruszać się po tak ważnych dla nich obszarach, jak zdrowe żywienie rodziny, zbilansowana dieta dla dzieci i seniorów czy dania, które pomogą odzyskać energię i siłę po pandemii.

Warsztaty kulinarne w ramach dofinansowania unijnego

 

Podnieszenie kulinarnych kwalifikacji i umiejętności

Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego są skierowane zwykle do osób mieszkających na terenie danej gminy, są zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. To właśnie dla nich przygotowuję specjalne pomysły na wspólne działania, w tym warsztaty kulinarne, wykłady, pogadanki, porady dietetyczne i aktywizacje w postaci spacerów edukacyjnych. Nie ma dwóch takich samych ludzi, nie ma dwóch takich samych gmin. Dlatego każdy pomysł przygotowuję od początku i na potrzeby danej społeczności lub grupy ludzi. Dofinansowanie w ramach programu „Aktywizacji mieszkańców gminy” to szansa dla mieszkańców na podniesienie swoich umiejętności i kwalifikacji.

Warsztaty kulinarne w ramach dofinansowania unijnego

 

Jak skorzystać z mojej wiedzy i doświadczenia warsztatów kulinarnych?

Napisz do mnie maila lub zadzwoń. Wspólnie opracujemy plan zdrowych warsztatów dla mieszkańców twojej gminy lub twojej społeczności. Zastanowimy się nad korzyściami i możliwościami.

Warsztaty kulinarne w ramach dofinansowania unijnego

 

Dysponuję zarówno wiedzą, doświadczeniem, jak i sprzętem niezbędnym do organizacji warsztatów w miejscach takich jak świetlice wiejskie, biblioteki, sale konferencyjne, parki, a nawet skwery miejskie czy plaże. Po tylu latach i z takim doświadczeniem – nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych.

Warsztaty kulinarne w ramach dofinansowania unijnego

 

Razem krok po kroku zaplanujemy dania, które na stałe wejdą do waszego codziennego menu i sprawią, że gotowanie zacznie się opłacać i będzie przyjemnością. Dowiedz się jakie triki i proste metody mogą odmienić twoje nawyki żywieniowe.

Warsztaty kulinarne w ramach dofinansowania unijnego