Katarzyna Gubała
VegLab

Gdzie zjeść wege w Krakowie

Gdzie zjeść wege w Krakowie, czyli zdrowa kuchnia wegetariańska

Pytanie o kuchnię wegetariańską czy wegańską w Polsce nie jest łatwe. Gdzie zjeść wege w Krakowie? Zapytacie.  Udało mi się najeść tutaj do syta i naprawdę zdrowo. A oto relacja.

Hurry Curry w Krakowie – restauracja wege z kuchnią indyjską

 

Hurry Curry w Krakowie – restauracja wege z kuchnią indyjską

Indyjska restauracja Hurry Curry jest naprawdę niesamowita. Tania kuchnia wegetariańska i wegańska. Ofiarą moje głodu padły samosy. Zaledwie 4 zł za sztukę! A smak niesamowity. Ziemniaki, groszek, pieprz i ciasto. Krucho i ciepło. Rozgrzewająco. 

Wystrój Hurry Curry w Krakowie to kolaż pocztówek z podróży do Indii,

Wystrój Hurry Curry w Krakowie to kolaż pocztówek z podróży do Indii, niesamowitych ludzi z doliny Indusu, wspaniałych potraw i niesamowita kolorystyka przypraw. Takie samo jest Hurry Curry. Warto wejść choćby na mango lassi. Bliskość Rynku i zniewalająco niskie ceny sprawiły, że zakochałam się w tym miejscu.  

Gdzie zjeść wege w Krakowie? Spróbujcie koniecznie Hurry Curry w Katowicach!

Vegab – wegański roślinny kebab w Krakowie

Vegab – wegański roślinny kebab w Krakowie

To niesamowite miejsce na Kazimierzu, zaledwie 10 minut drogi od Głównego Rynku i 5 minut od Plantów. Niesamowite wegańskie hasła powalają. Jak przekonać przechodniów czy turystów do kuchni wege w Krakowie? Oni mają na to patent. Kreatywne teksty, to podstawa!

Jedliście kiedyś wegański kebab, czyli vegab? Jak myślicie, z czego można go przygotować? Bogactwo wszelakie: buraki, Falafele z cieciorki, marchewka. W Vegabie znajdziecie najlepsze streetfoodowe smaki w kreatywnym, krakowskim wydaniu. Polecam. 

Green day w Krakowie

Green Day – zrobi ci w Krakowie wege dzień

Green Day niedaleko Rynku to też szybka opcja dla zgłodniałych kuchni wegetariańska i wegan. Szczytne hasło na menu informuje: gotujemy tutaj bez glutaminianu sodu i GMO! W imieniu swoim i klientów – Dziękuję. To wspaniałe, że w Green Day komuś zależy na naszym zdrowiu. 

Green Day – zrobi ci w Krakowie wege dzień

Szczególnej uwadze polecam zupę soczewicową. Jeśli nie próbowaliście, to macie coś do nadrobienia. 

 

Najlepsze słodycze w Krakowie. Gdzie?

Oczywiście, że Consonni. Straciłam dla nich głowę wiele lat temu i jakoś nie umiem z nich zrezygnować. Wiem, wiem. Ale nic na to nie poradzę. 

 

Uni Targ – roślinne targowisko Krakowa

Uni Targ – magiczne miejsce. To tutaj zjecie prawdziwy kumpir z gzikiem, czyli ziemniaki z twarożkiem. Cena wprawdzie powala, bo za małą porcję zapłacimy od 9,50 zł, ale… czego nie zrobi gastroturysta w Krakowie.

Uni Targ – magiczne miejsce

Musicie koniecznie tam zajrzeć. Świeże zioła w pęczkach, warzywa, owoce, a w niedzielę targ staroci. To wszystko czeka was na Uni-Targu w Krakowie. 

 

A gdzie na kawę w Krakowie? Także z roślinnym mlekiem!

A gdzie na kawę w Krakowie? Także z roślinnym mlekiem!

Macie ochotę coś wydziergać przy kawie? To jest właśnie to miejsce. Kawy prosto z palarni i najlepsze wzory na druty i szydełka. Knitted Coffee zachwyca w Krakowie na Kazimierzu. 

Gdzie zjeść wege w Krakowie – na to pytanie znam już wszystkie odpowiedzi.